top of page

Kempi

Ahoj všem, já jsem ovečka s hendikepem, která to nevzdává, tak to aspoň říká moje náhradní maminka Malví.


Jako maličká jsem ještě se dvěma jinýma ovečkama spásala trávu u JZD, ale nikdo pořádně neví, jak se to stalo, jestli mi na nožičku někdo šlápl, nebo mi jí vykloubil úmyslně, ale nemohla jsem na ní došlápnout a jako by mi visela dolů.


Když mě přivezli na farmu, byla jsem ještě skoro miminko, měla jsem kolem třech měsíců a byla sem taková chlupatá kulička s černou hlavičkou. Hodně sem polehávala a tak pro mě dokonce sehnali vozíček, do kterého mě dali. A to sem teda drandila, to jste neviděli.


Jeden veterinář, když mě viděl (to si ještě mysleli, že by se dala moje nožička zachránit, ale rentgen ukázal, že mám kloub rozdrcený, a vrátit do původní polohy nožičku již nešlo), tak mojí mamince dokonce řekl, že to je jasný, že to je na utracení. Což samozřejmě nepřicházelo vůbec v úvahu a jen se na veterináře podívali, jestli se nezbláznil a rychle od něj se mnou běželi domů.


V nožičce jsem měla ještě velký absces a tak mi z ní několik dní vymačkávali hnis a dezinfikovali mi jí. Začala jsem dostávat podpůrné léky, výživu a vitamíny a co myslíte? Brzy sem lítala jako čamrda a nemocnou nožičkou jsem se pěkně odrážela. Jednou dokonce viděli, jak se s ní drbu na hlavičce, což vůbec nechápali a já taky ne.


Je pravda, že se často točím dokola, protože nedokážu tolik udržet na nemocné nožičce balanc a taky si často lehám, abych si odpočinula, ale jinak jsem moc šťastná a pořád doháním stádo, protože jsem s ním ráda. Nejdříve si mysleli, že budu muset být oddělená, aby mi třeba oslík Karlos neublížil, ale tak moc jsem vždycky plakala u brány, že mě na velkou pastvu pouštěli častěji a častěji, až mě tam nakonec nechali napořád a jsem jim za to moc vděčná. Nebudu lhát, že si občas neskočím do malého výběhu k jehňátkům a starému beránkovi Pěťovi, ale to jen na spasení vysoké travičky a když mám plné bříško, hned zase utíkám ke svojí velký skupince.


Dokonce jsem na faremním tričku a tašce, tak jestli chcete můj domov Farmu Naděje podpořit, tak určitě neváhejte a mrkněte se do e-shopu.
65 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page