top of page

po 01. 4.

|

Dobrovítov

SOUCITNÉ VELIKONOCE JIŽ POTŘETÍ

Pojďme společně jako minulý rok oslavit Velikonoce soucitně a láskyplně ve společnosti stejně smýšlejících lidí a zvířat na Farmě Naděje. Tento ročník bude ve jménu divokých bylinek, které jsme začali hojně využívat v kuchyni minulý rok a tak se s vámi o to podělíme.

SOUCITNÉ VELIKONOCE JIŽ POTŘETÍ
SOUCITNÉ VELIKONOCE JIŽ POTŘETÍ

Čas a místo

01. 4. 2024 11:00 – 18:00

Dobrovítov, 33836, 286 01 Dobrovítov, Česko

O události

Společně s organizací Zvířata Nejíme se opět sejdeme na Velikonoční pondělí 1.4. 2024 u nás na farmě a připravíme pro vás už po třetí tento den, aby nám vFB Farma Nadeješem bylo dobře a užili jsme si to. Namísto malování vajec si budeme prostě jen malovat na cokoliv se nám bude chtít. Máme moc krásné omalovánky, jak pro děti tak dospělé, tak si může zarelaxovat úplně každý. 

Týden před akcí prosíme sledujte náš Facebook a Instagram, budeme tam dávat veškeré informace, přeci jen je tu ještě počasí, na které se musíme připravit, ale věříme, že bude jako vždy krásně.

Budeme mít spousty venkovních her, tak snad nám bude počasí přát a když ne, tak máme krásnou velkou pergolu, pod kterou se schováme. Tím, že jsme předešlé roky hodně sázeli, tak jsme všechna místa zaplnili a ne každý se do sázení hrnul, tak to tento rok pojmeme hodně volně a každý si prostě bude dělat, co se mu bude chtít, takže kdo bude chtít sázet, i ten bude spokojen. Jako vždy bude hodně soucitného jídla a ochutnávek, studené i teplé nápoje mnoha variací, bude hudba, bude chill, uděláme si prostě krásný den.

Velikonoce mají být svátky oslavy jara a zrození. My však zabíjíme mláďata zvířat, která konzumujeme a ještě k tomu malujeme vajíčka bytostí, které jsou nuceny snášet je každý den pro naši spotřebu a to není správné. Je to však zažitý zvyk, který chceme společně změnit na to, co by podle nás měl opravdu přinášet... lásku a porozumění.

Farma Naděje je místo, které je domovem zachráněných zvířat, které jsme před necelými 7 lety začali budovat na bývalém řepkovém poli. Je to místo, které má ukázat všem lidem, že jde žít jinak, v míru a lásce se všemi zvířecími bytostmi, a že není nutné je zabíjet a jíst. Věříme, že co děláme se nám vrací, a že nemůžeme očekávat lásku a mír, pokud ji nedáváme jiným bytostem. Mír začíná na našem talíři a pokud tohle pochopíme a začneme tak žít, vše kolem nás se rázem změní.

Budeme se mazlit se zvířátky a budeme je krmit, tak kdo by jim chtěl přinést něco na zub, tak nejvíce milují mrkvičku, jablíčka a saláty. Kdo máte suché tvrdé pečivo, tak klidně vemte pro prasíky a kdo má místo v autě a narazil by na spadané jehličnaté větve, tak je přiberte sebou, jehličí mají někteří tuze rádi.

Nebude zase chybět ani kouzelník, který k nám jezdí často a někteří už jste jeho bravurní kousky viděli. My se stále snažíme přijít na to, jak to dělá, ale zatím bezúspěsně.

Bude zase spousta pomazánek, na které vám dáme recepty, hodně buchet a jiných sladkostí a nebude chybět vege guláš z kotlíku, jako každý rok.

Společně si ukážeme, jaké divoké bylinky už rostou a jak chutnají a jak se dají v kuchyni využívat. Milujeme učit se o všem, co v přírodě roste, ale my to naprosto přehlížíme. Tak se těšte, že ochutnáte bylinky, které jsou výborné jak do salátu, tak také jako příloha nebo do teplé kuchyně a rostou všude kolem nás, jen jsme byli naučeni je ignorovat a přehlížet.

INFORMACE KE VSTUPNÉMU 

Abychom věděli, kolik máme připravit občerstvení, posezení a zábavy, moc vás tímto prosíme o koupi vstupného, které z větší části pokryje to, co do příprav vložíme a cokoliv by bylo navíc, půjde zvířátkům na krmivo, které je každý měsíc obří, tak vám budeme za tuto pomoc velmi vděční. Děkujeme.

100  - Dětské vstupné (pouze v doprovodu dospěláka) 

300 - Dospělácké vstupné za občerstvení a celodenní program zakončený ohněm a zpěvem

700 - Rodinné vstupné (2 dospělí 2-3 děti) občerstvení a celodenní program zakončený ohněm a zpěvem

900 - Rodinné vstupné (2 dospělí 2-3 děti) kromě občerstvení a celodenního programu dostanete ještě knížku o farmě.

Více informací k události a programu naleznete zde: 

https://www.darujme.cz/soucitne-velikonoce

Moc se na Vás těšíme!

Sdílet událost

bottom of page