top of page
6G4A1257.jpg

O NÁS

"Dokud soucit člověka neobsáhne vše živé, nenajde člověk mír ani sám v sobě." Albert Schweitzer

Proč to děláme? 

Hlavním cílem projektu Farma Naděje je pomoc hospodářským zvířatům zachráněným z nevyhovujících podmínek a také osvětová činnost.

Formou přednášek (přímo na farmě nebo také ve školách a v rámci různých akcí) budeme veřejnost seznamovat s problematikou chovu hospodářských zvířat a možností změny – přechodu na etický životní styl.

Věříme, že hospodářská zvířata nejsou zboží, ale myslící a cítící bytosti, které si zaslouží naši ohleduplnost. Většina lidí se o jejich osudy nezajímá a netuší, čím vším si musí v procesu „živočišné výroby“ projít. Mnozí jejich úděl chápou jako nutný v rámci naplnění svých vlastních potřeb.

Rádi bychom proto ukázali, že tyto tvory, v mnohém velmi podobné našim domácím mazlíčkům, není nutné využívat a že lze i bez živočišných produktů vést zdravý a plnohodnotný život.

tým FARMY
6G4A1242.jpg
Marie

Marie je jednou ze zakladatelek farmy a je u projektu od jeho prvopočátku. Dříve hodně cestovala a pracovala v zahraničí, asi aby poznala svět a splnila si všechny své sny, protože tušila, že až se jednou v Čechách usadí a rozjede takovýto projekt, už nebude cesty zpět a bude o něho pečovat, dokud tu bude. Pokud na farmu přijedete, určitě se tu s ní potkáte a bude vám vyprávět vše kolem toho, jak to začalo i o každém zvířátku, které na farmě je, protože byla u příchodu každého jednoho z nich a zná je jako své děti. Zvířata jsou pro ni všechny jako děti, o které si myslí, že je potřeba pečovat a starat se. Trápí ji, že mizí divoká zvířata a uměle sem přivádíme ta hospodářská, která nejen brzy zabíjíme, ale jsou na nás závislá a sama by v přírodě jen těžko přežila. Je potřeba změnit naše chování ke zvířatům i přírodě a to je také důvodem, proč tento projekt založila, vede a je její srdeční záležitostí.

 

GJ4A7855.jpg
Hanka

Háňu nám seslalo samo nebe v ten nejzajímavější okamžik a jsme šťastní, že tu s námi je. Je to naše krevní skupina a do týmu zapadla okamžitě. Je stejně střelená jako my a nebojí se žít jinak a radovat se z toho, že vidí druhé šťastné. To je naší motivací a hybnou sílou, bez toho by to ani nešlo. Zastane téměř jakoukoliv práci a ničeho se nebojí, od opravy auta, studny nebo výměny elektřiny. Prostě vše, co je potřeba, aby farma fungovala a mohla se rozvíjet. Do toho miluje zvířata, pečuje o ně, rozmazluje je a dělá pro ně vše, co jim na očích vidí.

 

WhatsApp Image 2021-08-27 at 18.20.58 (5).jpeg
Isabelka

Isabelka je úžasná bytost, ještě dítě, ale tolik se toho od ni můžeme naučit a je v ní vidět, že se rodí nové děti a je to pro nás velká naděje a radost. Isi pro naše zvířátka dělala několik sbírek a jezdí nám sem pomáhat. Zvířata se v její přítomnosti mění, cítí z ní pohodu a klid a kravičky se od ní nechají dlouho a s radostí vyčesávat a drbat. Chceme dětem pomáhat, aby si v tom dnešním šílením světě nepřipadaly osamocení a jediní s podobným smýšlením. Chceme jim dopřát být na místě, kde je svět jinej, soucitnej a empatickej, a že tak je to přesně správné a normální. Děkujeme Isi, že jsi jaká jsi.

GJ4A6149.jpg
Nikol

Nikča farmě pomáhá už od minulého léta a hlavně díky ní vznikla i knížka Naděje, která je plná jejích úžasných fotek. Jelikož její fotky zachycují emoce, je také žádanou fotografkou na svatbách, takže víkendy spíše cestuje po Čechách, ale během týdne jezdí sem k nám, pomáhá nám s webem a e-shopem a bude také nedílnou součástí při workshopech, kde bude nejen fotit, ale i se starat o blaho vás všech, kteří nás přijedete podpořit. Taky ráda vaří a vymýšlí s námi akce na podporu farmy a šíření osvěty, tak jsme moc rádi, že ji tu máme a společně určitě vytvoříme ještě hodně zajímavého a krásného.

GJ4A8465-3.jpg
Marťa

Martina kdysi přijela na brigádu a od té doby jezdí pravidelně vždy na několik dní v týdnu a je naprosto úžasná v organizování a zvelebování farmy a péči o zvířátka. To, co vystudovala ji teď momentálně nenaplňuje a rozhodla se věnovat pro ni něčemu smysluplnějšímu, čímž pro ni farma je a my jsme šťastní, že si vybrala právě nás, a že je s námi na stejné vlně. Budeme pak společně pracovat na akcích pro vás, abychom společně šířili tuhle krásnou misi, která začala zachraňováním zvířat a proměnila se v něco mnohem mnohem většího. Moc se těšíme, až to rozjedeme, tak nás sledujte a brzy třeba právě s vámi na viděnou u nás na farmě.

 

2X4A0113.jpg
Malvína

I když je teď Malvík na své nové cestě v Orlických horách, kde se stará o stádečko zachráněných oveček, tak je stále srdcem a duší farmy. Doufáme, že to čas a situace dovolí a bude za námi na farmu občas jezdit a podílet na některých workshopech a přednáškách, protože nejen zná příběhy všech zvířátek a často byla u jejich záchrany, ale taky protože je s ní mega sranda a moc dobře vaří, tak by to bylo úžasné obohacení po všech stránkách. A když by to čas nedovolil, tak budeme jezdit my za ní, protože bydlí uprostřed lesa v malém ráji, kde se nádherně odpočívá a vypíná, takže se bude starat o naše mentální zdraví, protože farma je sice nádherná a naplňující, ale taky náročná a vyčerpávající. Abychom si i my odfrkli, tak musíme měnit prostředí a jsme moc šťastní, že můžeme právě u Malvíka v horách.

GJ4A6073.jpg
Šárka

Šárka je s farmou od jejích prvních krůčků, když to byl ještě jen sen v několika myslích a vše se začínalo probírat přes sociální média, díky kterým jsme se spolu i seznámili. Pamatuju si, jakoby to bylo včera, když říkala, že nic moc neumí, jen ty čísla, že v těch je jako doma a tak nám pomáhá s účetnictvím a hlídá, aby bylo vše vyřízeno a v pořádku. Je krásné, když nám i s touto, pro nás nepříjemnou a složitou prací, pomáhá někdo, kdo to dělá srdcem. Už mnohokrát nám pomohla jak s faremními tak lidskými trablemi a je nám velkou oporou i po té duševní a duchovní stránce. Jsme moc šťastní, že je naší součástí.

2X4A0676.jpg
Pavel

Pája nám pomáhá od začátku a nejvíce se stará o IT věci a vše kolem nich. Tím, že bydlí nedaleko, můžeme si vzájemně kdykoliv vypomoci a je to taková úžasná jistota, že kolem sebe máme podobně smýšlející lidi a přátele. Společně se posouváme dál a učíme se vše o sázení a permakultuře a předáváme si informace a nové poznatky. Budeme se snažit o co největší soběstačnost spojení sil s lidmi kolem Dobrovítova.

Andy.jpg
Andy

Andy je naše úžasná pomocnice, která s námi strávila celé minulé léto a pomáhala nám mezi koncem střední školy a začátkem studia na VFÚ v Brně. Než bude mít zase prázdniny a bude s námi déle, jezdí nám pomáhat na víkendy a jsme ji neskutečně vděční, protože jí všechna zvířátka znají a když je máme hopitalizované v Brně, tak za nimi jezdí a dělá jim v léčbě společnost, aby se necítila tak osamělá. Moc děkujeme Andy, že tě známe a že jsi nedílnou součásti našeho záchranného týmu.

6G4A0088.jpg

etický životní styl

"Nejprve bylo nutné civilizovat vztah člověka k člověku. Nyní je nutné civilizovat vztah člověka k přírodě a zvířatům."
Viktor Hugo

Na rozdíl od běžného vegetariánství se veganství zříká konzumace nejen masa, ale i vajec a mléčných výrobků, někdy i medu. I tyto produkty s sebou totiž přináší zabíjení zvířat. Mnoho veganů z přesvědčení také nesouhlasí s rybařením, myslivostí, kožešinovým průmyslem, cirkusy či zoo. Důsledně brané veganství v užším slova smyslu odmítá používání výrobků z kůže, vlny a hedvábí nebo kosmetiky testované na zvířatech či živočišné složky obsahující.

Ačkoli motivace jednotlivých veganů k přijetí tohoto způsobu stravování mohou být různé, nejčastějším důvodem je utrpení zvířat spojené s produkcí živočišných potravin v průmyslových velkochovech či při rybolovu. Mnoho veganů však principiálně odmítá jakékoli využívání a zabíjení zvířat pro potravu, a to především s argumentem, že konzumace živočišných produktů již v dnešní době vůbec není nutná.

6G4A0383.jpg

podpora

"V mládí jsem se zřekl jedení masa a přijde ještě den, že lidé mně podobní se budou na zabíjení zvířat dívat tak, jako se dnes dívají na zabíjení lidí."
Leonardo da Vinci

Fyzická pomoc

 

Farma je stále ve výstavbě a to, co je již hotové, zvířátka často zdemolují, tak i hodně opravujeme. Kromě pravidelných brigád budeme rádi, pokud byste uměli spravit ploty, ohrady, udělat brány, nebo třeba i postavit přístřešek, tak se nám ozvěte a přijeďte kdykoliv v létě. Na spoustu práce sami nestačíme a proto potřebujeme pomoci od vás, aby byla farma co nejdříve hotová a můžeme se plně věnovat osvětě, prohlídkám a workshopům. Odměnou za vaši pomoc bude to nejlepší na zub z rostlinného království, zábava s námi i zvířaty a dobrý pocit, že tu společně vytváříme něco, co má obrovský smysl a pomáhá nejen zvířatům, ale i nám.

 

Finanční pomoc

 

Bez financí bychom nemohli fungovat a jsou pilířem k tomu, kolika zvířatům pomůžeme, ošetříme je a nakrmíme, kolik jich ubytujeme, kolik se toho vybuduje a opraví. Veterinární péče a krmivo tvoří největší část výdajů. Jsme vám neskutečně vděční za vaši pomoc a podporu, jen díky vám to tu roste takovou rychlostí a můžeme se postarat o tolik zvířat. Asi nejvíce nám pomáhají a jsou jistotou trvalé příkazy, kdy přibližně víme, kolik peněz každý měsíc přijde a zda pokryjí vše potřebné a zda můžeme přijmout i nové zvířátko.

 

Materiální pomoc

 

Farmu jsme začali budovat úplně od nuly na bývalém řepkovém poli. My, lidi z města ale šli jsme do toho s tím největším zapálením a odhodláním. Na stavbu něčeho tak velkého je zapotřebí hodně materiálu, a jelikož jsme měli omezené možnosti, stavěli jsme často z odpadních materiálů a toho, co jste nám darovali. Stále je potřeba toho hodně dostavět a stavební a spojovací materiál je stále potřeba, dřevo se nám hodí téměř jakékoliv a pokud máte něco, co by se nám tu podle vás hodilo, určitě napište a uvidíme. Stále je potřeba krmivo pro naše svěřence a seno a sláma je potřeba celý rok, včetně ovoce a zeleniny, kterýma rozmazlujeme naše zvířátka kdy se dá. Pokud budete chtít udělat radost nám, tak budeme moc rádi za kávu, čaj nebo něco veganského na zub a podělíme se jak s našimi pravidelnými návštěvníky, tak i brigádníky.

Možnosti finanční pomoci...
logo_P_662_C_pod_sebou_sire.jpeg

bankovní převod

č.ú. 2300769996/2010

Údaje pro zahraniční platby:

IBAN CZ4120100000002300769996SWIFT/

BIC: FIOBCZPPXXX

Banka : FIO

IČO: 03901378

Sídlo spolku: Kaprova 42/14,

110 00 Praha

Majitelem účtu je Farma Naděje,z.s.

Telefon: 777 633 561

Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze

Děkujeme, každá pomoc se počítá!

7304-main.jpeg

portál darujme.cz

Darujme je úžasný platební portál pomáhající neziskovým projektům, protože je díky němu pro všechny snadnější darovat finanční obnos a nemuset procházet jiným zdlouhavějším procesem.

 

Jsme moc vděčni, že je, a že ho můžeme využívat.

paypal_logo_1.jpeg

PAYPAL DONATE

Paypal je další z řady zjednodušených a bezpečných plateb, které využíváme a jsme rádi, že vám ji můžeme zprostředkovat.

Přispějte nám jednoduše přes službu PayPal jednorázově nebo každý měsíc.

Kotva 1
bottom of page